Krásy Horního Rakouska a bavorský Pasov 

Dejte vědět svým přátelům:

od 3 775 Kč

Popis


Poloha:

I v té nejzapadlejší alpské vesničce nám staré zvyky a tradice připomenou dávno zašlou slávu Rakousko-Uherského mocnářství.

Program:

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Naše první zastavení bude v SCHLÖGENER SCHLINGE - tzv. Dunajské smyčce. Zde nás čeká krátký výstup na vyhlídku Schlögener, odkud se milovníkům romantických zákoutí otevře pohled na dvojitou zatáčku Dunaje, která se táhne zalesněnými břehy jako krásná modrá stuha. Dále nás čeká mírně náročnější pěší trasa po příjemném hřebenu na druhém břehu Dunaje, kolem romantické zříceniny Haichenbach do Marsbachu. Užijeme si procházku po Stezce v korunách stromů BAUMKRONENWEG v KNECHTELSDORFU. Tato impozantní dřevěná konstrukce se táhne v délce více než 1 000 m a až 15 m nad lesním dnem v korunách stromů Sauwaldu. Vrcholem je 40 m vysoká rozhledna s nádherným výhledem na hraniční trojúhelník Rakousko-Německo-Česká republika, za jasných dní lze spatřit i Alpské velikány. Krátce se zastavíme v barokním městečku SCHÄRDING na hranicích mězi Rakouskem a Německem. Jde o barokní perlu na řece Inn, která je historickým městečkem v pravém slova smyslu. Následně přejedeme do PASOVA, kde nás čeká seznámení s městem a poté odjedeme na ubytování.

2. den
Po snídani dokončíme prohlídku Pasova města, o kterém Napoleon Bonaparte prohlásil, že krásnější město v Německu nespatřil. Pasov je univerzitní město na soutoku tří řek, Dunaje, Innu a Ilzu a přezdívá se mu bavorské Benátky. Po dokončení prohlídky tohoto úchvatnbého historického skvostu přejezdeme zpět do Horního Rakouska a navštívíme údajně nejstaší město Rakouska ENNS, jehož dominantou je Městská věž. Mimo jiné zde spatříme zámek Ennsegg - původně hrad z 10. století, baziliku sv. Vavřince, farní kostel Panny Marie, městské hradby a mnoho dalšího. Poté zavítáme do kláštera ST. FLORIAN. Jde o Augustiniánské opatství sv. Floriána, které je jednou z nejpůsobivějších barokních památek v Rakousku. Klášter stojí na původní hrobce mučedníka Floriána, patrona hasičů. Po roce 1686 byl kompletně přestavěn podle plánů Carla Antonia Carlona a Jakoba Prandtauera. Návrat do Brna v pozdních večerních hodinách.

Fotogalerie