Program:
1. den, Odjezd z ČR směr Německo
V podvečerních až večerních hodinách odjíždíme z různých nástupních míst z ČR směr Německo. Naše cesta povede směr Ústí nad Labem, Drážďany, až nad ránem dorazíme do města Brémy (viz foto).
2. den, Brémy, trajekt, Helgoland i tuleni
Cestou z ČR se zastavíme v krásném městě Brémy, kde uděláme pauzu a krátkou prohlídku města. Poté pokračujeme do přístavu Cuxhaven, kde se nalodíme na trajekt. Cesta lodí zabere cca 2,5 hodiny a kolem 13. hodiny připlujeme na Helgoland. Dáme si na hotel zavazadla a zamíříme rovnou na sousední ostrov Dune pozdravit tuleně. Odpoledne se vrátíme na Helgoland, uděláme kratší procházku po městečku a kdo bude chtít, může se vydat pozorovat okolí skrze panoramatická okna sauny.
3. den, Terej bílý a krásné výhledy na červená skaliska
Naším cílem jsou dnes typická červená skaliska a na nich hnízdící Terej bílý. A taky se projdeme. Nebude to ale bohužel (nebo bohudík) žádný velký trek. Rozloha ostrova je pouze 1,7 km a my ujdeme cca 5 - 6 km. Uděláme si také čas na oběd a odpoledne bude už ve vaší režii. Můžete se vydat opět na ostrov Dune za tuleni (pokud nás tedy náhodou nepřekvapí svou přítomností přímo na Helgolandu, to se totiž také stává), nebo se vrátíte na krásné červené útesy. A večer vás čeká výprava za unikátním majákem!
4. den, Pohled do historie a cesta trajektem zpět na pevninu
Helgoland má velice zajímavou historii. Patřil Dánům i Britům a během 2. světové války byl strategickým místem. My dnes dopoledne zamíříme do podzemního bunkru. Podíváme se společně do historie a kolem poledne se budete vy moci podívat na tento neobvyklý kousek země naposledy. To totiž nasedneme na trajekt a zamíříme zpět na pevninu. Pokud vše půjde hladce, tak bychom kolem půlnoci mohli dorazit do Prahy. A vy budete moci vzpomínat na krásné zážitky a přemýšlet, kdy se sem vrátíte.
Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.