Program:
1. den
8. 5. čtvrtek – sraz všech účastníků v 17:45 hod. v Praze na Letišti Václava Havla v odletové hale TERMINÁL 2 u informačního kiosku (první patro) - bude upřesněno ve finálních pokynech, odlet v 19:55 s přestupem v Paříži.
2. den
9. 5. pátek – přílet do Pekingu v 16:35 hod., tranzit na hotel, který se nachází nedaleko Olympijského parku, seznámení s městem, možnost procházky po okolí, individuálně večeře, ubytování, nocleh – Peking.
3. den
10. 5. sobota - snídaně, prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men – náměstí Nebeského klidu, místo, kde se odehrály významné události čínské historie, svoje jméno získalo podle masivní kamenné brány Nebeského klidu, Zakázané město - komplex budov vybudovaných v nitru Vnitřního města, město císaře, draků a eunuchů, sídlo panovníků dynastie Ming a Čching, návštěva Letního paláce – rozsáhlý park s komplexem chrámů a obytných budov ležící na úpatí Západních hor, za dnešní podobu vděčí císařovně Cixi (Cch-si), která jako symbol své filozofické vize nechala postavit mramorovou loď, možnost krátké plavby v okolí Letního paláce (cca 6USD/osoba), během dne společný oběd v místní restauraci a společná večeře - tradiční pekingská kachna, nocleh – Peking.
4. den
11. 5. neděle - snídaně, Velká čínská zeď – velkolepá stavba rozpínající se v délce neuvěřitelných 6 000 kilometrů, kde absolvujete prohlídku v oblasti Mutianyu, kde je méně turistů, několik panoramatických vyhlídek na Velkou zeď – gigantickou stavbu, kterou lze pozorovat i z vesmíru, Chrám Nebes – komplex taoistických chrámů, jehož počátky sahají až do 15. století, od roku 1998 se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO, obklopuje ho velký park porostlý čtyřmi tisíci cypřišů, chrám původně sloužil císařům k uctívání Nebes, coby nejvyššího božstva a k přinášení obětí za dobrou úrodu, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.
5. den
12. 5. pondělí - snídaně, pekingská ZOO – zde navštívíme pavilón, kde se chovají populární a vzácní medvědi panda, jeden ze symbolu Číny, chrám Lama – největší a nejlépe dochovaný lamaistický chrám v Číně, patří mezi nejnavštěvovanější památky nejen hlavního města, ale i celé země, chrám Konfucia - palácový areál pojmenovaný na počest slavného čínského filosofa a politika – Konfucia, paláci dominují čtyři nádvoří s Bránou a Síní Velkého úspěchu, uvnitř samotného chrámu si můžete prohlédnout 198 kamenných desek se jmény slavných čínských učenců, dominantou chrámu je kamenná socha Konfucia, vedle Konfuciova chrámu leží muzeum Guozijian (Imperial College Museum), které bylo původně postaveno v roce 1306 a bylo kdysi sídlem Imperial College - nejvýznamnější čínské vzdělávací instituce za dynastií Yuan, Ming a Qing, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.
6. den
13. 5. úterý - snídaně, transfer na pekingské nádraží a poté odjezd vysokorychlostním moderním vlakem (s maximální rychlosti kolem 300 km/h) do Si -anu, hlavního města provincie Šen-si ve střední Číně v oblasti kolem řeky Wej, která je považována za kolébku čínské civilizace, díky své bohaté historii je město nabité památkami, po příjezdu společný oběd, poté prohlídka města - muslimská čtvrť s bazary a úzkými uličkami, uprostřed muslimské čtvrti se ukrývá jedna z nejstarších mešit v Číně – Velká mešita, jejíž architektura je významně poznamenána čínským vlivem, lze se podívat na nádvoří a do zahrad, vnitřní prostory jsou však určeny jen muslimům, Zvonová věž postavená koncem 14. století a Věž bubnu, rodinné sídlo Gao - krásný dům s 86 elegantními pokoji, z nichž 56 je v současnosti přístupných veřejnosti, návštěvníci zde mohou popíjet čaj na klidných nádvořích, obdivovat starověká čínská umělecká díla nebo si užít tradiční stínové loutkové divadlo, v současné době dům využívají jako kanceláře čtyři organizace, včetně Čínské malířské akademie Xi'an, večeře individuálně, nocleh – Si-an.
7. den
14. 5. středa - snídaně, Terakotová (hliněná) armáda – jednoznačně nejznámější turistická atrakce v okolí Si-anu, jedinečný archeologický nález artefaktů pocházejících z doby dynastie Čchin, tj. ze 3. století př. n. l., který byl objeven náhodou v r. 1974 místním rolníkem při kopání studny, Mauzoleum prvního císaře Čchin, společný oběd, Palác Huaqing – bazény s horkými prameny, místo, kde se údajně odehrával příběh lásky císaře Ming z dynastie Tchang a konkubíny Yang Guifei, Hora Lishan (nebo také hora Li) tyčící se do výšky více než 1 300 metrů nad mořem ve východní části planiny Guanzhong, při pohledu zdola vypadá hora, plně porostlá zelenými borovicemi a jalovci, velmi podobně jako tmavě zelený kůň (lanovka v ceně), večeře individuálně, nocleh – Si-an.
8. den
15. 5. čtvrtek - snídaně, prohlídka města Si-an – např. Městské hradby – v délce 14 km dodnes chrání město ze čtyř stran, jedná se o největší a nejzachovalejší existující starověkou městskou zeď v Číně, neolitická vesnice Banpo – objevená roku 1953, zobrazuje, jak žila jedna z prvních civilizací na světě - tzv. kultura Yangsaho, která se usídlila poblíž Žluté řeky (zhruba v letech 4 500-3 700 př.n.l.), Yongxingfang – rušná čtvrť , která se rozkládá na ploše 1 hektaru, nejvýraznějším architektonickým prvkem je zdobený oblouk a místní komplex lidové architektury vybudovaný tak, jako byste se ocitli v dobách dynastie Ming a Qing, možnost ochutnat bohaté druhy místních jídel, Velká pagoda divoké husy - 64 metrů vysoká pagoda, která je od roku 2014 pod ochranou UNESCO, byla postavena v roce 652, v roce 1556 byla významně poničena velkým zemětřesením a poté byla částečně renovována, Velkolepé město dynastie Tchang – rozsáhlá ulice, kde se díky rozmanitým nočním aktivitám přenesete v čase a prostoru do období dynastie Tchang, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Si-an.
9. den
16. 5. pátek - snídaně, celodenní výlet – hora Chua-šan, patří mezi nejposvátnějším v Číně a stojí zde několik taoistických chrámů, místo je známé zejména díky tzv. Srázu tisíce stop, kolem kterého vede stezka skládající se z dřevěných prken upevněných na kolmé stěně (nejnebezpečnější stezka na světě) – pro fyzicky zdatné a velmi odvážné jedince možnost absolvování části stezky, dále klasická trasa, při které si horu prohlédnete od severního vrcholu k východnímu, jižnímu a západnímu vrcholu, včetně dvou jízd lanovkou, během dne individuálně oběd, společná večeře, nocleh – Si-an.
10. den
17. 5. sobota - snídaně, návštěva Muzea Si-an – muzeum s bohatými sbírkami vzácných kulturních památek od prehistorického období až po období dynastií Ming a Čching, Malá pagoda divoké husy – slavná buddhistická stavba z doby dynastie Tang, spolu s Velkou pagodou divoké husy je důležitým symbolem města, původně se nazývala chrámová pagoda Jianfu, věž měla původně 15 pater, nyní má 13 pater a měří 43,4 metru, během dne společný oběd v místní restauraci, odpoledne přesun opět vysokorychlostním moderním vlakem zpět do Pekingu, večeře individuálně, nocleh – Peking.
11. den
18. 5. neděle – snídaně, přesun na letiště, v 10:55 hod. odlet do Prahy s přestupem v Amsterdamu, přílet do Prahy ve 22:30 hod.