Tajemné Rumunsko – okruh Transylvánií 

od 7 911 Kč

Popis


Poloha:

Rumunsko je země s nádhernou přírodou, komercí nezkaženými lidmi a vysokými a opuštěnými horami.

Program:

1. den
Odjezd z Brna ve večerních hodinách.

2. den
Nejprve se zastavíme v solnému dolu SALINA TURDA, jenž je řazen mezi 22 nejkrásnějších turistických destinací světa. Dnes slouží jako naprosto unikátní muzeum a zábavní park. Těžba soli tu začala již v dobách antiky a ruční výkopy byly zahájeny nejspíš už v 11. století. Celkem v pěti hlavních místnostech, kde se budeme procházet v hloubce 120 metrů pod zemským povrchem, poznáme na základě autentických ukázek, jak se tu těžila sůl. Mimo to si v rámci zábavního parku budete moci nasednout na loďku a projet se po podzemním jezeře. Slaný vzduch má navíc velmi příznivé účinky na různé dýchací problémy jako například astma. Poté navštívíme město SIBIU, které je považováno za nejdůležitější město Sedmihradska a v roce 2007 bylo prohlášeno městem Evropské kultury. Při procházce centrem budeme obdivovat mohutné opevnění s věžemi (z původních 39 se dochovalo 9) a tři půvabná náměstí v historickém centru – Piata Mare, Piata Mica, Piata Huet. Zastavíme se u budovy Staré radnice, Brukenthalova barokního paláce, navštívíme evangelický farní kostel ze 16. století, v jehož kryptě je uloženo tělo Drákulova syna – Mircey Zlého, kterého ubodali před tímto kostelem. Projdeme se po prvním železném mostě Rumunska, kde se také dozvíme, proč se mu říká Lhářův most. Prohlédneme si i ortodoxní katedrálu, která je zmenšeninou Hagia Sofia v Istanbulu. Ze Sibiu budeme pokračovat do Brašova, který je právem označován jako nejhezčí město v Rumunsku, je také nazýván „rumunským Salzburgem“. Prohlédneme si historické jádro města, kterému vévodí budovy Staré radnice a Černý kostel. Pár kroků od náměstí se nachází brána Poarta Schei i nejužší ulička v Rumunsku Strada Sforii. Poté, co projedeme městem, se dostaneme do krásného prostředí rumunských Karpat, do horského letoviska Predeal.

3. den
Po snídani odjedeme na návštěvu jednoho z Drákulových hradů – BRAN, kde prý nocoval sám kníže Vlad Tepes (Drákula), a který se stal populární zejména díky knize „Hrabě Drákula“ od Brama Stokera. Hrad byl vystavěn v průběhu 14. století a jeho hlavním posláním bylo chránit obchodní stezku, vinoucí se v blízkém údolí. V průběhu let se ovšem stal důležitou pevností, chránící okolní kraj před osmanskými Turky. Poté přejedeme do blízkého horského střediska BUSTENI, odkud vyjedeme lanovkou (případně místními taxíky) do pohoří BUCEGI. Od horní stanice lanovky u chaty Cabana Babele (2 200 m) to budeme mít jen kousíček k pozoruhodnému skalnímu útvaru známému jako Babelská sfinga, od níž se nám naskytne nádherný výhled do okolí. Sjedeme lanovkou zpět do Busteni a odjedeme do letoviska SINAIA, zde navštívíme věhlasný klášter a vychutnáme půvaby nejluxusnějšího horského střediska Rumunska, které se nazývá „Perlou Karpat“. Na ubytování přijedeme ve večerních hodinách.

4. den
Po snídani podnikneme výlet do rumunského hlavního města BUKUREŠŤ, které získalo v minulosti přídomek „Paříž východu“. Během okružní jízdy se seznámíme s nejdůležitějšími pamětihodnostmi. Pojedeme bulvárem Kiseleva a třídou Calea Victoriei, uvidíme Vítězný oblouk, Královský palác, náměstí Revoluce, překrásné Atheneum i druhou největší budovu na světě – Palác Parlamentu vybudovaný za vlády Ceaušesca. Projdeme se také zachovalými uličkami ve staré obchodní čtvrti, kde budeme mít i čas vychutnat starobylou atmosféru tohoto velkoměsta ve svém volném čase. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět.

5. den
Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Fotogalerie