Program:
1. den
8. 4. úterý - sraz všech účastníků ve 14:30 hod. v Praze na Letišti Václava Havla v odletové hale TERMINÁL 2 u informačního kiosku (první patro) - bude upřesněno ve finálních pokynech, odlet ve 16:55 hod. s přestupem v Mnichově.
2. den
9. 4. středa - přílet do Pekingu v 11:40 hod.., tranzit na hotel, který se nachází nedaleko Olympijského parku, seznámení s městem, možnost procházky po okolí, individuálně večeře, ubytování, nocleh – Peking.
3. den
10. 4. čtvrtek - snídaně, prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men – náměstí Nebeského klidu, místo, kde se odehrály významné události čínské historie, svoje jméno získalo podle masivní kamenné brány Nebeského klidu, Velké národní divadlo - architektonicky originální budova v centru Pekingu, jejíž slavnostní otevření se uskutečnilo v prosinci 2007, Zakázané město - komplex budov vybudovaných v nitru Vnitřního města, město císaře, draků a eunuchů, sídlo panovníků dynastie Ming a Čching, park Ťing-šan - císařský park severně od Zakázaného města, ležící na malém pahorku, ze kterého je nádherný výhled na historické i moderní centrum Pekingu, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.
4. den
11. 4. pátek - snídaně, park Pej-chaj – chlouba Pekingu, ukázka typické čínské zahradní architektury a designu, park byl v dávných dobách součástí Zakázaného města, nachází se zde například tibetská pagoda, nebo jezírko, na němž se můžete projet na loďce, procházka po Lotosové uličce a v oblasti jezera Qianhai - zrestaurovaný úsek podél jezera plný kaváren a obchodů, fakultativně projížďka rikšami Hutong (cca 22 USD/osoba), Zvonová a Bubnová věž – zvony a bubny sloužily v minulých staletích k oznamování času, obě věže byly postaveny v roce 1272 během vlády dynastie Yuan tak, aby vykonávaly podobnou funkci, obě byly původně postaveny ze dřeva na základě propracovaných architektonických návrhů a jemných vzorů, během dne společný oběd v místní restauraci, nocleh – Peking.
5. den
12. 4. sobota - snídaně, Posvátná cesta – cesta lemovaná 36 kamennými sochami, dynastie Ming byla velmi náboženská dynastie a její císaři věřili, že jejich duše vystoupí na nebesa poté, co budou jejich rakve proneseny právě touto cestou, Hrobky Ming – 13 mauzoleí rozesetých kolem údolí obklopeného pohořím Yanshan a řekou Chaozong, první byla postavena v 15. století a během následujících dvou století přibylo dalších dvanáct – nejznámější z hrobek Ming je Changling, hrobka císaře Zhu Di, půldenní výjezd ke slavné Velké čínské zdi – velkolepá stavba rozpínající se v délce neuvěřitelných 6 000 kilometrů, po které absolvujete prohlídku v části Mutianyu, kde je méně turistů, několik panoramatických vyhlídek na Velkou zeď - tuto gigantickou stavbu lze pozorovat i z vesmíru, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.
6. den
13. 4. neděle - snídaně, výlet do dvou svatyní - chrám Lama – největší a nejlépe dochovaný lamaistický chrám v Číně, patří mezi nejnavštěvovanější památky nejen hlavního města, ale i celé země, chrám Konfucia - palácový areál pojmenovaný na počest slavného čínského filosofa a politika – Konfucia, paláci dominují čtyři nádvoří s Bránou a Síní Velkého úspěchu, uvnitř samotného chrámu si můžete prohlédnout 198 kamenných desek se jmény slavných čínských učenců, dominantou chrámu je kamenná socha Konfucia, Umělecká čtvrť 798 – soubor budov bývalých vojenských továren, které dnes slouží jako moderní kreativní prostory, jako jsou například Galerie 798 věnovaná fotografii a centrum současného umění Ullens, vedle butiků prodávajících svéráznou módu a umělecké suvenýry se pod širým nebem nachází venkovní sochařské instalace, lákadly místních elegantních kaváren jsou pozdní snídaně servírované pod širým nebem a speciální kávy, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.
7. den
14. 4. pondělí - snídaně, pekingská ZOO – zde navštívíme pavilón, kde se chovají populární a vzácní medvědi panda, jeden ze symbolu Číny, návštěva Letního paláce – rozsáhlý park s komplexem chrámů a obytných budov ležící na úpatí Západních hor, za dnešní podobu vděčí císařovně Cixi (Cch-si), která jako symbol své filozofické vize nechala postavit mramorovou loď, krátká plavba v okolí Letního paláce (cca 6USD/osoba), Wang-fu-ťing - jedna z nejznámějších obchodních tříd v celé Číně, možnost nákupu lokálních potravin a výrobků, množství restaurací, barů, trhů a mnoha dalších lákadel, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.
8. den
15. 4. úterý - snídaně, Chrám Nebes – komplex taoistických chrámů, jehož počátky sahají až do 15. století, od roku 1998 se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO, obklopuje ho velký park porostlý čtyřmi tisíci cypřišů, chrám původně sloužil císařům k uctívání Nebes, coby nejvyššího božstva a k přinášení obětí za dobrou úrodu, proslulý Hongqiao Market – Perlový trh – jedno z prvních tržišť v Pekingu s množstvím šperků, oblečení, nebo doplňků, obdivovat tradiční čínské kresby, kaligrafie či vzácné knihy budeme moci v historické ulici – Liu Li Chang, Chrám bílého oblaku - místo s nezaměnitelnou atmosférou, jedno z nejstarších center taoismu na světě a zároveň sídlo Čínská asociace taoismu, každoročně ožívá během Jarního festivalu v lednu nebo únoru, Dashilar – nejstarší a nejslavnější obchodní ulice, která má dlouhou historii sahající až do dynastie Ming, kdysi nejrušnější nákupní čtvrtí ve městě je dnes oblíbenou turistickou destinací známou pro svou tradiční architekturu, jedinečné obchody a kulturní dědictví, ulice je lemována budovami v tradičním čínském stylu, kde se nachází široká škála obchodů prodávajících vše od oblečení, řemeslných výrobků a suvenýrů až po tradiční čínské léky a občerstvení, během dne společný oběd v místní restauraci, večeře individuálně, nocleh – Peking.
9. den
16. 4. středa - snídaně, transfer na letiště, ve 12:15 hod. místního času odlet zpět do Evropy s přestupem ve Frankfurtu, přílet do Prahy ve 23:15 hod.